Zpět na seznam

ŠKOLNÍ RÁDCE PRO RODIČE

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží. Jste připraveni? :) Školní pomůcky a vybavení, oblečení, sportovní a výtvarné potřeby... Je toho hodně. U nás seženete vše pro školáka i školačku pod jednou střechou! 

Nový školní rok zpravidla pro rodiče začíná honbou za pomůckami, vybavením, učebnicemi a v neposlední řadě také oblečením. V současnosti však také expanduje trh s technologiemi, elektronikou a "vychytávkami", které usnadňují školní docházku nejen dětem, ale také samotným rodičům. Jaké jsou letošní novinky, trendy, kde lze vybavit školáky i studenty a zároveň ušetřit, vám poradíme.

Stále více skloňovanými spojeními jsou ergonomické batohy a tašky či kvalitní psací potřeby. Větší důraz se klade na zdravotní nezávadnost. V jednotlivých obchodech můžete využít také poradenství od obsluhy.

V prodejně Knihy Dobrovský zaregistorvali zvyšující se poptávku právě po kvalitních psacích perech a batozích. Pro nejmenší je dlouhodobým trendem výbava do školy s filmovými hrdiny. Současně stoupá extrémní popularita tzv. fidget spinneru, hračky, která ulevuje od stresu a pomáhá dětem se odreagovat.

Letošním módním trendem pro nadcházející podzim budou potisky, barevné vzory, nesmrtelný denim a vrstvení jednotlivých svrchních kousků. Školáky jako ze škatulky lze vybavit například v prodejně H&M, kde lze až do 10. září využít slevu 20% na nákup dětského oblečení nad 700 Kč. V Lindex za nákup z dětské kolekce ve výši 1 000 Kč poskytují do 3. září slevu 200 Kč.

Ušetřit můžete i při nákupu kompletních dioptrických brýlí. V Grand Optical do 30. září při nákupu obruby brýlí a čoček pro děti a mladistvé do 18 let jsou brýlové čočky zdarma.

Při studiu pomáhají také mnohé technologické vychytávky a novinky. Od kvalitních notebooků, přes příslušenství, jako jsou například kompaktní uložiště dat ve formě USB nebo pevných disků, po bezdrátová sluchátka či multifunkční tiskárny. V prodejně Euronics však doporučují i aktuální hit: chytré dětské hodinky, které pomocí zabudovaného GPS lokátoru umožnují rodičům sledovat pohyb dětí na svém mobilním telefonu. Praktické pro rodiče může být nastavení tzv. bezpečné zóny. Ta spočívá ve vymezení prostoru, ve kterém se dítě zpravidla pohybuje. V okamžiku, kdy dítě tento prostor opustí, vyšlou hodinky do mobilu rodiče upozornění.

Studentům, rodičům, ale také učitelům vychází se začátkem školního roku vstříc i v prodejně iStores. Letos nabízí 12% slevu na všechny přenosné počítače Mac a 6% slevu na iPad. Dle zkušeností je stále velká poptávka po přenosných počítačích, nicméně mnozí pro snadnou přenosnost, rychlost a jednoduchost volí také iPad i pro celodenní používání. Samozřejmostí jsou však chytré telefony, které jednoduše umožňují stažení aplikací – například překladače, kalkulačky nebo převodníky.

Začátek školního roku však souvisí také s výběrem volnočasových aktivit. Pokud se rozhodnete pro kroužky spojené s hudbou, můžete využít slevy na kytary, dechové či klávesové nástroje v prodejně Muziker. Aktuálně je vyhledávaným artiklem ukulele set, který lze pořídit včetně výukových CD, DVD a ladičky do 1 100 Kč.

Pro sport a pohybové aktivity zamiřte například do Intersportu. Plavecké sety, gymnastické trikoty, funkční oblečení či sálovou obuv lze díky slevovým poukázkám aktuálně pořídit za zvýhodněné ceny.

Další akce v Karolině

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.